Proč granule a proč právě Psittacus Catalonia

Plnohodnotné vyvážené 100 % krmivo nahrazující komerční směsi zrnin a ořechů. Doslova nadupaná komplexní výživa v jednom soustu granulí, které zamezují jednostranné výživě. Diverzita papoušků se odráží ve specifických nárocích a potřebách daného druhu, rodu či skupiny papoušků. Naše produkty nasytí andulku, ale i potravního specialistu.

Do všech krmiv (granule či dokrmovací směsi) byla přidána prebiotika v podobě 0,5 % inulinu. Zlepšuje tím tak celkově trávení, zmírňuje zápach trusu a zahušťuje konzistenci. V dokrmovacích směsích je prebiotikum obzvlášť důležité pro úspěšný start gastrointestinálního traktu.

Granulky brání jak vybírání nejchutnějších obzvlášť těch nejtučnějších soust, tak vyhazování semen a slupek v celé ubikaci. Usnadňují tak udržování čistoty v okolí klece. Zejména papoušci v domácnosti mohou způsobovat značný nepořádek.

Krmiva obsahují semena, ořechy, květy, hlízy, listy, ovoce, extrakty z kůry a rostlin. Jsou bohatá na omega 3 a 6 mastné kyseliny. Také obsahují množství antioxidantů vyvazujících z těla škodlivé látky a volné radikály. Společně tak podporují GIT, ochraňují ledviny a posilují celkovou imunitu.

Psittacus Catalonia klade obrovský důraz na původ surovin určených k výrobě, proto volí zásadně BIO produkty. Nebere papouška jako univerzální druh, který se rozděluje na malé a velké papoušky, ale nabízí komplexní krmivo pro každou potravní skupinu zvlášť.

Nepoužíváme geneticky modifikované organismy, barviva a ani konzervanty.

Alfou a omegou je kvalita a celková výživová hodnota. Granule jsou atraktivní svou chutí, složením a tvarem. Byť i sebemenší sousto obsahuje komplexně vyváženou plnohodnotnou potravu.

Při krmení našich produktů se sníží spotřeba o více než 50 %, směsi a formule jsou velice bohaté na nutrienty. Granule jsou tvrdé a hutné, navíc nedochází k vyhazování semena a odpadu ze slupek. Tudíž to pocítí i vaše peněženka.

Pytlíčky jsou hermeticky uzavřeny a krmivo je při balení inertní. Nedochází tedy k možnosti výskytu patogenu, přežívání a množení škůdců jako je zrnokaz, mol, či pilous, které můžeme najít běžně u směsi zrnin.

Z ovoce je použita zejména papája kvůli enzymu papainu, dále fíky, jablko. Formule obsahují i květy ibišku, pylová zrna, fruktózu, sušené sladové kvasnice, kokosový olej a různé další dobroty.

Naše směsi mají opravdu vyvážené nutriční hodnoty pro jednotlivý druh, rod či čeleď. Momentálně naše výživové hodnoty jsou nejvyšší na trhů. Velky důraz je kladen na poměr nutritientů v klidové či chovné fázi pro stimulaci odchovu. Důležitý aspektem jsou antioxidanty, aminokyseliny, provitamíny a stopové prvky, které jsou v našich krmivech ve vysokých koncentracích úměrně k potřebě organismu. Při rozhodování zdali zkusit naše granule, porovnejte nutriční hodnoty s ostatními značkami a budete mít jasno.

Když se bude krmná dávka skládat z našich produktů do 70 % (zbytek ovoce, zelenina, popřípadě semena), není třeba podávat žádné výživové či minerální doplňky. Krmiva obsahují kompletně vyvážený poměr aminokyselin, antioxidantů, vitamínů a minerálů.

Naši partneři

🤝

Seznam našich partnerů najdete ZDE

Nově v prodeji
v kamenných prodejnách

Petcenter.cz

Seznam prodejen najdete ZDE