Krmiva PSITTACUS

PSITTACUS je produktová řada exkluzivních krmiv pro ptactvo, jejichž výrobcem je španělská společnost Psittacus Catalonia. Tato společnost vznikla v roce 1998 za účelem rozvoje péče o papoušky chované v zajetí. Majitel Xavier Viader je chovatel, nutriolog a vědec, který sestavuje všechny krmicí formule, což je obrovský bonus při vývoji krmiva. V jeho kolekci můžeme najít přes 400 párů papoušků a 100 párů jiných exotických druhů ptactva.

Produkty značky PSITTACUS jsou výsledkem vývoje, který byl prováděn ve spolupráci s chovatelskými centry, zoologickými zahradami a v samotném srdci firmy v jednom z největších chovatelskými center v Evropské unii – v instituci Psittacus Catalonia.

Při výrobě krmiv značky PSITTACUS je nejsilnějším kritériem dosažení maximální výživové kvality a posílení rozmnožování v zajetí.

V současné době se společnost PSITTACUS věnuje široké škále oblastí, mezi které mimo jiné patří:

  • vývoj, výroba a prodej krmiv pro papoušky s ochrannou známkou PSITTACUS,
  • vývoj a výroba krmiv pro kanáry a divoké ptactvo pro společnost Ornithological Science pod značkou SERINUS,
  • vývoj, výroba a prodej krmiv pro holuby a další volně žijící ptáky s ochrannou známkou WILDIETS,
  • vývoj výroba krmiv pro holuby s ochranou známkou COLUMBAE.

Společnost PSITTACUS dále spolupracuje s různými vědeckými institucemi na vedení mnoha výzkumných studií, vydává publikace specializované na chov papoušků v zajetí a spolupracuje s neziskovými subjekty, které jsou zaměřeny na podporu chovu ptactva v zajetí. Mezi naše partnery bezesporu patří Zoologické zahrady, věhlasní chovatelé, záchranná centra a veterinární instituce. Při vývoji krmiv jsme spolupracovali se špičkami v oblasti chovatelství a výživářské problematiky.

 

Povolte prosím marketing cookies pro sledování tohoto videa.

Extrudovaná krmiva PSITTACUS

Extrudovaná krmiva jsou vyvážené granule, které slouží jako kompletní krmivo pro vaše ptactvo. Na rozdíl od běžného krmiva je zamezeno vybírání pouze určitých typů složek (krmivo je požíváno v celku), čímž se předchází nedostatkům ve výživě. Tyto směsi mohou tvořit až 100 % krmné dávky, nechávají však také prostor pro přidání jiné potravy za účelem zvýšení pestrosti stravy. Extrudované krmivo by ale nemělo tvořit méně než 70-80 % z celkové stravy. Čerstvé ovoce a zelenina mohou být předkládány jako doplněk bez jakéhokoli omezení. Pokud krmná dávka krmiva Psittacus představuje více než polovinu krmné dávky, není potřeba dodávat ptákům další vitaminové doplňky.

Při posuzování produktů PSITTACUS jsou těmi nejnáročnějšími porotci samotní ptáci, kteří oceňují atraktivnost krmiv a prokazují kvalitu ingrediencí, ze kterých je krmivo připraveno.

Krmiva pro ruční dokrmení PSITTACUS

Krmiva určená pro ptactvo s umělým odchovem si zasluhují zvláštní zmínku vzhledem k náročnosti jejich vývoje a přípravy. Krmiva pro ruční dokrmení zajišťují vše, co můžete očekávat od vyvážené stravy – vysoké tempo růstu, zdravé zažívání, silný imunitní systém či perfektní vývoj peří. Tato krmiva jsou určena pro ruční dokrmení všech druhů mláďat, stejně jako podpůrná strava pro nemocné dospělce. Krmivo bylo sestaveno tak, aby představovalo 100 % vyvážené stravy během celého neonatálního a postneonatálního vývoje mláďat – od vylíhnutí až po dospělého jedince Při vývoji těchto formulí byly odebírány po dobu krmení stěry z volete jak rodičů, tak samotných potomků. Z těchto dat a poznatků byly vytvořeny právě specializované typy formulí na určité druhy, rody  a čeledě ptáků s ohledem na  vývoj mláděte.

Naši partneři

🤝

Seznam našich partnerů najdete ZDE

Nově v prodeji
v kamenných prodejnách

Petcenter.cz

Seznam prodejen najdete ZDE