Krmiva Serinus pro zpěvné

Produkty řady SERINUS byly vyvinuty pro Ornithological Science, a to konkrétně pro všechny pěvce řádu Passeriformes se specializací na kanáry, divoké ptactvo (eurofaunu), astrildy a ostatní drobné ptactvo. Mezi našimi produkty můžete najít extrudované granule či sypké krmení pro celou škálu těchto ptáků.

Na výběr je jak krmivo mimo hnízdní sezónu označované jako „Maintenance“, tak i krmivo pro nastartování reprodukce v hnízdním období, které je nazýváno „Breeding“. Pro období, kdy rodiče krmí mláďata na hnízdě, máme v našem nabízeném sortimentu také míchanici, která nese jméno „Eggfood“ či jednotlivé doplňky.

Krmivo můžeme inovovat a doplňovat dle libosti, například navlhčením či přidáním zelené složky.

BIO, bez GMO, bez konzervantů a barviv. V naší nabídce naleznete krmiva rozdělena dle nároku na nutriční příjmy a výdaje v určitém chovatelském období či cyklu. Pro nereprodukční fázi máme krmivo s označením „MAINTENANCE“ a pro následující reprodukční období „BREEDING“. V této formě pro odchov je zvýšený poměr proteinu a tuku, AMK substráty pro syntézu hormonů a vybuzení reprodukčního cyklu. Při odchovu by se měla dávat i míchanice pod označením „EGGFOOD“ hlavně v období krmení mláďat, aby se do jejich tělního systému dostalo vše potřebné. Po chovné sezóně nastává obvykle přepeřování jak mláďat, tak i chovných párů. Pro toto období máme krmivo s označením „MOULTING“ určené hlavně pro chovatele, kteří kladou důraz na exteriér daných chovných ptáků. V tomto období je nejdůležitější příjem látek a substrátu pigmentu. Abychom docílili dokonalého zbarvení, směs obsahuje AMK obsahující síru, dále pak fosfor a vápník, které jsou nezbytně důležité pro vývoj peří. Krmivo „MAINTENANCE“ našlo rovněž své uplatnění ve sféře PET mazlíčků. Hlavním důvodem je nadstandartní kvalita krmiva, inaktivita krmiva vnějšími vlivy, snadná údržba čistoty kolem klece, jelikož naše krmivo neprodukuje odpad, a navíc je zamezeno vyhazování či vybírání jednotlivých složek v krmení, čímž je ulehčeno vaší peněžence. Krmivo je rozděleno pro melaninové kanáry, žluté, červené, bílé a mozaiky, dále divoké ptactvo, a nakonec pro astrildovité pěvce. Nabízíme krmivo od ručních dokrmovacích směsí přes odchovnou směs a míchanici až po směs hlavní, tudíž směs pro období mimo sezónu.

V případě ručního dokrmení se opět dbalo na správné nutriční požadavky ptáčat a bylo pečlivě sledováno složení krmiva ve voleti mláďat a rodičů. Na základě těchto faktů byly vyvinuty formule pro umělý odchov. Vše s ohledem na jejich schopnost ukládat si určitý potřebný pigment. Za zmínku určitě stojí vaječné krmivo pro bílé kanáry, u kterého se opravdu použil jen vaječný bílek. Bohužel někteří prodávající nabízí vaječné krmivo, u kterého po přečtení složení zjistíte, že se vůbec o vaječné krmivo nejedná (nebylo použito vejce). Další dokrmovací směsi jsou zaměřeny na divoké ptactvo. Dokrmovací směsi pro kanáry lze použít i pro amadiny, astrildy a používají se kupříkladu i pro snovače.

V případě výstavních kanárů byl brán zřetel na pigmentaci. V nabídce máme krmivo pro:

Dokrmovací směsi řady Serinus jsou rozděleny na dvě fáze:

1. fáze – Passerine Crop Milk – Voletí mléko pro pěvce

Passerine Crop Milk je univerzální startovací směs pro všechny druhy řádu Passeriformes (od kanárů, zvonohlíků přes papežíky a snovače po amadiny). V nabídce máme také White Passerine Crop Milk určený pro bílé pěvce (zejména pro bílé, žluté a mozaikové kanáry). Passerine Crop Milk se používá od vyklubání po 7. až 10. den života. Tato směs napomáhá zejména správnému strávení žloutkového váčku, nastartování metabolismu a zažívacího traktu. Do našich dokrmovacích směsí jsou dodávána prebotika, všechny potřebné vyvážené nutrienty pro správný rychlý růst včetně prekurzorů vitamínů a správný poměr stopových a minerálních prvků. V tomto období je mládě nejnáchylnější ke všem možným patologickým či morfologickým změnám. Správně „nastartované“ mládě je ten správný předpoklad k úspěšnému odchovu.

2. fáze – Hand Feeding – Ruční dokrmovací směs

Finální dokrmovací směsi Hand Feeding jsou rozděleny podle druhů ptactva. Používají se od 7. až 10. dne života po konečnou fázi odstavu. V této fázi jsou směsi nutričně a energeticky více bohaté, jelikož v tomto období ptáčata potřebují mnohem více energie a výživy pro započetí opeření. Směsi obsahují odlišné přírodní pigmenty dle druhu ptactva, které chcete dokrmovat. Krmivo je rovněž vhodné jako přikrmovací. Pokud má samice hodně mláďat a někteří jedinci jsou progresivní v žadonění o potravu, je potřeba slabší mládě přikrmit. Chovatelé, kteří přikrmují našimi krmivy slabší mláďata, referují velice pozitivní ohlasy. V přikrmování je vidět rozdíl již během druhého dne, jelikož mláďata mají velice rychlý metabolismus a směsi jsou tak “nadupané” nutrienty, že velice záhy poznáte změnu.

Povolte prosím marketing cookies pro sledování tohoto videa.

Pro potravní specialisty, konkrétně insektivorní ptáky, máme v testovací fázi ruční dokrmovací směs. Již se s ní podařilo dokrmit rorýse, kukačku chocholatou, dudka chocholatého, sojkovce, konipase, vlaštovky atd. Konkrétně záchranné stanice v oblibě používají a testují dokrmovací směsi. Velice kladný ohlas mají u odchovu vlaštovky obecné a rorýse. Toto krmivo je velkým zachráncem pro mláďata vypadnutá z hnízda. U dalších druhů můžete mixovat různá krmiva, pokud znáte nutriční potřeby a skladbu potravy u daného druhu. Někteří chovatelé mixují Serinus i s produkty z řady Psittacus, jako jsou dokrmovací směsi pro lorie. Každý druh má svoje specifika a chovatelé rádi experimentují. Chovatelé v Německu našimi produkty odchovali i květomily a tangary. Proto se neváhejte na nás obrátit s dotazy na vzácnější a obtížněji odchovatelné druhy a společně namixujeme formuli pro správnou výživu Vašeho ptactva. Nejsme zastánci ručního dokrmení, ale někdy chovatelé nemají jiné východisko. Příkladem může být naše osobní zkušenost ku příkladu s odchovem holuba hnědohřbetého (Chalcophaps stephani), kde jsme poprvé zkusili krmiva mixovat. Při tomto odchovu jsme používali produkty Pigeon Crop Milk COLUMBAE, poté Granivorous Pigeon Hand Feeding Columbae, Frugivorous Pigeon Hand Feeding wilDiets a Wild Birds Hand Feeding Serinus.

Povolte prosím marketing cookies pro sledování tohoto videa.

Krmiva Microspheres ve formě granulí jsou ideální volbou pro astrildovité ptáky. Krmí se i divočině a všem kanárkům bez rozdílu na pigment, jelikož krmivo je vyrobeno bez karotenoidu. Tyto granulky se dají krmit jak suché, tak vlhčené vodou, vaječnou míchanicí EGGFOOD s vodou nebo pouze zvlhčíte přidáním nastrouhaného zeleného krmiva či zeleniny. Granulky zvlhčením nabobtnají a při zachování námi daného poměru se nelepí. V chovu JBF krmíme těmito granulkami běžně, u nás je přijímají i kruhoočka, některé druhy tangar či snovači.

Řada tohoto krmiva je rozdělena na dva typy:

  • 18/10 Microspheres (obsahuje 18 % proteinu a 10 % tuku) – určen pro nereprodukční období,
  • 25/18 Microspheres (obsahuje 25 % proteinu a 18 % tuku) – určeno pro reprodukční období

Postup:

  • 2 díly granulí Microspheres + 1 díl vody,
  • Důkladně promíchat,
  • 15 minut pauza,
  • 1 díl míchanice EGGFOOD nebo je možno přidat strouhanou zeleninu,
  • Zkrmovat

Naši partneři

🤝

Seznam našich partnerů najdete ZDE

Nově v prodeji
v kamenných prodejnách

Petcenter.cz

Seznam prodejen najdete ZDE