Krmiva WilDiets pro exotické ptactvo

WilDiets je rozvíjející se řada našich krmiv zaměřena na exotické ptactvo (od plameňáků přes plodožravé ptactvo po potravní specialisty). Většina druhů krmiv se momentálně testuje ve vývojovém centru Psittacus Catalonia, v chovu Janosch B&F, v záchranném centru na dropy a plameňáky v jižním Španělsku, v chovatelském centru v severní Africe, Katarských chovatelských centrech, mnoha evropských ZOO a u soukromých chovatelů. Mezi produkty řady wilDiets patří i suplementy, vitaminové doplňky, veterinární doplňky a speciální druhy gritů. Od května 2019 testujeme nové granule pro plodožravé ptáky, které jsou již v prodeji.

Zá zmínku určitě stojí dokrmovací směs pro plodožravé holuby, se kterou máme rovněž velký úspěch. Tento produkt také pomohl k posílení populace v rámci záchranného projektu holuba růžového (Nesoenas mayeri) v jeho původní domovině na Mauriciu. Holubí dokrmovací směs skvěle nahrazuje „holubí voletí mléko“.

Jakožto chovatelé, kteří se mimo jiné specializují na chov exotických holubů, a to konkrétně holuby plodožravé, jsme se již mnohokrát mohli sami přesvědčit, že tyto směsi fungují excelentně. Vždy se najde nějaký pár, který občas vyhodí mládě z hnízda či stresové páry, které při náhlé změně či vylekání (většinou na Silvestra) slezou z vajec či opustí hnízdo i s holoubátkem.

Poté je na řadě umělý odchov, který díky produktům značky wilDiets hravě zvládneme.

1. Fáze – Pigeon Crop Milk

Pigeon Crop Milk je dokrmovací formule vyvinutá pro období od vyklubání po 7.-10. den života. Tato formule je určena jak pro semenožravé, tak i z části pro plodožravé holuby (může se míchat s Frugivorous Psittacine Crop Milk nebo již s Frugivorous Neonatal Hand Feeding). Tato směs napomáhá zejména správnému strávení žloutkového váčku, nastartování metabolismu a zažívacího traktu. Do našich dokrmovacích směsí jsou dodávána prebotika, všechny potřebné vyvážené nutrienty pro správný rychlý růst včetně prekurzorů vitamínů a správný poměr stopových a minerálních prvků. V tomto období je mládě nejnáchylnější ke všem možným patologickým či morfologickým změnám. Správně „nastartované“ holoubě je ten správný předpoklad k úspěšnému odchovu. Produkt je bez geneticky modifikovaných potravin.

2. Fáze –Frugivorous Pigeon

Směs je určena pro dokrmení holoubat od 7.-10. dne života po odstav. Směs je energeticky a výživově velice bohatá. Mladě má mnohem větší výdej energie kvůli nadcházejícímu opeření, holoubě již vidí a je aktivnější. Směs obsahuje vysoký podíl sušených květů, ovoce (především papáju), pylová zrna, fruktózu atd. Formule je mimo jiné obohacena o prebiotika, provitamíny, minerály a antioxidanty. Pro ptáky, kteří jsou granivorní i frugivorní, mícháme směs v poměru 1:1 (wilDiets Frugivorous Pigeon a Columbae Granivorous Pigeon). Taková směs je určena především pro korunáče, bažantí holuby nebo nikobarské holuby.

Naši partneři

🤝

Seznam našich partnerů najdete ZDE

Nově v prodeji
v kamenných prodejnách

Petcenter.cz

Seznam prodejen najdete ZDE