Krmiva Columbae pro holuby

Řada COLUMBAE je jedno z našich nejnovějších krmiv, které bylo vyvíjeno s předními chovateli závodních holubů. Momentálně patří mezi nejlepší na evropském trhu. Kvalitních krmiv pro závodní holuby na našem trhu není mnoho, a proto naše krmivo zakrylo již existující díru na trhu.

Během tří let jsme tyto produkty testovali, měnili jejich složení a modifikovali velikost pelet, až z toho vyšlo opravdu exkluzivní krmení pro chov a odchov závodních holubů.

Momentálně máme k dispozici 5 různých krmných směsí pro holuby ve formě extrudovaných pelet:

  • klidovou směs,
  • odchovnou směs,
  • směs pro mladé holuby,
  • směs pro holuby při přepeřování,
  • směs pro holuby v tréninku

Dále nabízíme formule pro ruční odchov holoubat od prvního dne po dobu opuštění hnízda, která byla vyvinuta také pod řadou našich krmiv wilDiets. Dokrmovací směs byla vyvinuta pro potřebu zoologických zahrad a soukromých chovatelů, kteří se věnují odchovu vzácných exotických holubů.

Racing Pigeon Breeding

Racing Pigeon Breeding je kompletní krmivo pro závodní holuby během hnízdní sezóny. Obsahuje L-karnitin, vysoké množství antioxidantů, vitamin E a selen podporující reprodukční funkce. Obsahuje celé sušené vejce jako velice kvalitní zdroj proteinu a také podporuje reprodukci a produkci holubího mléka ve voleti. Tato formule je rovněž určena pro okrasné či exotické granivorní holuby.

Racing Pigeon Maintenance

Racing Pigeon Maintenance je kompletní krmivo pro závodní holuby v době nereprodukčního období a mimo závodní sezónu. Jedná se o vyváženou stravu pro období odpočinku, podporuje regeneraci a zdraví ptáků. Nutriční rovnováha tohoto produktu je optimální pro zotavení z intenzivního chovu a závodní sezóny. Tato formule je mimo jiné určena i pro okrasné či exotické holuby.

Racing Pigeon Moulting

Racing Pigeon Moulting je kompletní krmivo pro závodní holuby pro podporu ptáků během přepeřování. Obsahuje aminokyseliny síry, lysin a methionin, aby se zvýšila produkce peří. Kromě toho bylo přidáno MSM (methylsulfonylmethan) jako zdroj síry. Síra je základní složkou aminokyselin nezbytných pro produkci kolagenu a keratinu, které jsou nezbytné pro udržování zdravé kůže a peří. Tato formule je mimo jiné určena i pro okrasné či exotické granivorní holuby v době přepeřování.

Racing Pigeon Junior

Racing Pigeon Junior je kompletní krmivo podporující vývin a růst mladých holubů. Obsahuje adekvátní množství aminokyselin jako je lysin či BCCA pro optimální vývoj šlach a svalů. Rovněž obsahuje MSM, který má pozitivní vliv na růstový výkon a napomáhá ochraně svalů a šlach. Tato formule je mimo jiné určena i pro okrasné či exotické granivorní holuby.

Racing Pigeon Sport&Training

Racing Pigeon Sport&Training je kompletní krmící formule pro závodní holuby během tréninku a závodní sezóny. Obsahuje L-karnitin, který zlepšuje účinnost spalování mastných kyselin během intenzivního pohybu a má také pozitivní dopad na regeneraci po namáhavé činnosti. Rovněž obsahuje methylsulfonylmethan, který pomáhá regenerovat svaly a šlachy, zmírňuje bolesti svalů a kloubů po náročném pohybu. Také obsahuje vysoké množství antioxidantů, které chrání před oxidačním stresem při maximálním výkonu.

Zá zmínku určitě stojí dokrmovací směs pro semenožravé holuby řady Columbae a plodožravé holuby z řady wilDiets, se kterou máme rovněž velký úspěch. Naše produkty pomohly k posílení populace v rámci záchranného projektu holuba růžového (Nesoenas mayeri) v jeho původní domovině na Mauriciu. Nejnižší stavy v přírodě činily v roce 1984 pouhých 20 jedinců v jejich přirozeném habitatu na ostrově Mauricius. Tamní organizace Mauritian Wildlife foundation společně s Paignton ZOO odchovali v záchranném centru na ostrově Mauritius několik desítek mláďat pomocí dokrmovací směsi Pigeon Crop Milk a směsí dokrmovacích formulí pro plodožravé a semenožravé holuby. Více o tomto úspěchu bylo napsáno například 26. 12. 2016 v novinách Western morning news v Anglii.

Nutno dodat, že na těchto směsích se ku příkladu i ve španělském chovatelském centru odchovávají plameňáci do 12. dne života. Proto momentálně pracujeme na speciální rozkrmovačce a dokrmovačce pro plameňáky, která bude mimo jiné obsahovat i růžovou řasu ze solných růžových jezer na jihu Španělska, kde se plameňáci přirozeně vyskytují. Řasu vědci považují za výživově dosti hodnotnou a dala by se označit za „superpotravinu“. Její červený výměšek má antioxidační a karotenoidní účinky.

Holubí dokrmovací směs skvěle nahrazuje „holubí voletí mléko“. Jakožto chovatelé, kteří se mimo jiné specializují na chov exotických holubů, a to konkrétně holuby plodožravé, jsme se již mnohokrát mohli sami přesvědčit, že tyto směsi excelentně fungují. V chovu máme také zástupce semenožravých holubů. Vždy se najde nějaký pár, který občas vyhodí mládě z hnízda či stresové páry, které při náhlé změně či vylekání (většinou na Silvestra) slezou z vajec či opustí hnízdo i s holoubátkem. Poté je na řadě umělý odchov, který díky produktům řady Columbae a wilDiets hravě zvládneme.

Můžeme dokrmovat jak domácí holuby (závodní, poštovní, okrasné), exotické semenožravé, tak i plodožravé holuby. Známe chovatele či instituce, kde se dokrmovací směs Pigeon Crop Milk používá jako rozkmovačka s určitými specifickými doplňky pro vzácné vodní ptactvo (kachny, ibisy, kolpíky, plameňáky), hmyzožravé ptactvo (pity, sojkovce, majny) či se používá jako výživa pro zraněné či nemocné ptactvo. Toto krmivo má vysoké nutriční složení, a to 44,5 % hrubých proteinů a 40,0 % olejů a tuků. Pokud se ve správném poměru namíchá s jiným doplňkem či naším produktem, stává se z něj díky tomu multifunkční formule pro všestranné použití.

Dokrmení holubů je v mnohém podobné odchovům pěvců. Máme k dispozici směsi na dvě fáze vývoje holoubat:

1. Fáze – Pigeon Crop Milk

Pigeon Crop Milk je dokrmovací formule od vyklubání po 7.-10. den života. Tato formule je určena jak pro semenožravé, tak i z části pro plodožravé holuby (může se míchat s Frugivorous Psittacine Crop Milk nebo již s Frugivorous Neonatal Hand Feeding). Tato směs napomáhá zejména správnému strávení žloutkového váčku, nastartování metabolismu a zažívacího traktu. Do našich dokrmovacích směsí jsou dodávána prebotika, všechny potřebné vyvážené nutrienty pro správný rychlý růst včetně prekurzorů vitamínů a správný poměr stopových a minerálních prvků. V tomto období je mládě nejnáchylnější ke všem možným patologickým či morfologickým změnám. Správně „nastartované“ holoubě je ten správný předpoklad k úspěšnému odchovu. Produkt je bez geneticky modifikovaných potravin.

2. Fáze – Granivorous Pigeon

Směs Granivorous Pigeon se používá pro dokrmení holoubat od 7.-10. dne života po odstav. Foromule je energeticky a výživově velice bohatá a je uzpůsobena potřebám holouběte ve vývinu. Mladě má větší výdej energie a látek kvůli nadcházejícímu opeření. Struktura této formule pro druhou fázi vývoje holouběte je hrubší než Pigeon Crop Milk. Formule je mimo jiné obohacena o prebiotika, provitamíny, minerály a antioxidanty. Je vyrobena čistě z přírodních produktů bez přidání GMO. Granivourous Pigeon je dorkmovací směs určená pro semenožravé holuby, kdežto jak z názvu vyplývá, Frugivorous Pigeon (z řady wilDiets) je pro holuby živící se plody a bobulemi. Proto u druhů jako jsou korunáči či nikobarci, se formule mixují. Dle daného druhu se v chovu JBF osvědčilo mixovat k výše zmíněným formulím pro holuby i produkty z řady Serinus a Psittacus. O technice a použití krmení v praxi se můžete dovědět více v sekci publikace.

Po úspěšném dokrmení či odstavu od rodičovského páru přecházíme na krmivo pro juvenilní jedince, které svými nutričními hodnotami a složením odpovídá potřebným hodnotám pro správný vývoj svalů, šlach, architektoniky kostí a zpevnění trámců v kostní tkáni. Bezesporu má obrovský vliv na vývoj a stavbu peří. Krmivo je „nadupané“ aminokyselinami obsahující síru, antioxidanty, obsahuje vysoký poměr minerálů a vitamínů pro úspěšný vývoj a optimalizaci nároků, které chceme pro náš odchov. Správně odchované mládě, které dostane maximální výživu, potřebné AMK a všechny velice důležité látky, je základ pro úspěch jak v závodní sféře, tak i v nadcházející reprodukci mláďat. Proto by mládě mělo dostat co nejvíc živin v tomto období.

Naši partneři

🤝

Seznam našich partnerů najdete ZDE

Nově v prodeji
v kamenných prodejnách

Petcenter.cz

Seznam prodejen najdete ZDE