Zkušenosti s General Recovery

General Recovery je speciální formule k použití komplexní stravy pro nemocné, zraněné či ptáky po náročném transportu. Zejména pro podvyživené jedince, kteří nejsou schopni sami přijímat potravu. Rovněž ji veterináři doporučují v procesu regenerace a rekonvalescence po zákrocích. Směs se musíme podávat perorálně až do volete nebo žaludků, záleží na druhu indisponovaného jedince. Směs je zdrojem snadno asimilovaných živin, rychlý zdroj energie, vysokých hodnot vitamínů, AMK, mastných kyselin, prebiotik. Produkt byl zejména určen pro papouškáře, avšak postupem času začali chovatelé s touto formulí experimentovat a produkt se začal rozšiřovat i mezi chovatelé chovající droboť, hrabavé, plodožravé a hmyzožravé ptáky. Zvláště kvůli rychlé absorpci živin, nutričních hodnot a metabolické energii nějakých 3910 Kcal/kg. Z nutritientů má velmi vysoký obsah proteinů 35 %, tuku 19 % a velice nízkého obsahu vlákniny 0,1%, kvůli rychlé stravitelnosti.

Formule je složena z olejnatých semen a produktů z nich, ovoce a produktů z nich, zejména papája, fruktózy, rostlinných olejů (lněný a slunečnicový, vysoce olejnatý), celé sušené vejce, minerálů a produktů z nich, inulin (Cichorium intybus 0.5g/kg).

Příprava je poměrně jednoduchá, avšak k použití potřebujeme latexovou sondu či speciální dokrmovací jehlou na podávání krmiva stříkačkou, v našem chovu se osvědčily dokrmovačky z řad Psittacus. Jsou velice šetrné ke stěn jícnu při za do volete ptáků. Směs zředíme s teplou vodou 39 °C, dle předpokládaného přijímaného objemu potravy. Textura směsi by měla připomínat konzistenci šlehaného jogurtu, nesmí obsahovat hrudky a nesmí být příliš hustá, jelikož může dojít k zatvrdnutí volete. Z našich zkušeností je nejlépe používat vodní lázeň a pomalu ohřívat za neustálého míchaní, několikrát se nám stalo, že jsem popálily vole od ptáků, jelikož na povrchu byla odpovídající teplota textury, ovšem vevnitř byla vařící. Nikdy nepoužívejte mikrovlnku či vařící vodu, dojde k degradaci vitamínů a denaturaci aminokyselin. U některých ptáků mícháme s rinigerovým roztokem (je druhem fyziologického roztoku pro okamžitou absorpci iontů). Používáme rovněž kojeneckou vodu. Po nakrmení již hotovou směs neuchovávejte, při každém krmení je nutno udělat novou.

Z našich předešlé praxe, kdy jsem používaly i jiné formule na ruční dokrmení nemocných či zraněných ptáků, je General Recovery naprostou jedničkou na trhu, měli jsem možnost bohužel/Bohu dík v našem chovu na hmyzožravých ptácích, zoborožcích, palmových kakadu, plodožravých holubech, rajek, exotických bažantech a brodivcích. Jedná se o skvělého pomocníka na udržení ptáka naživu/v kondici, dokud nevyhledáte veterinárního lékaře. Několikrát se nám stalo v chovu, že pták onemocněl přes svátky či se poranil na Silvestra a nezbývalo nám nic jiného než přečkat několik dní, než se situace vyřešila. Do směsi se můžou přidávat i různé doplňky a antibiotika, tak docílíme maximálního účinku dané látky. Preventivně krmíme i ptáky po transportu nebo po stresových situacích, skvěle se nám to osvědčilo u korunáčů, kteří jsou hákliví na přesun a vydrží bez potravy a vody i déle než týden. U plodožravých holubů a loriů jsme směs míchali s Lory Hand Feeding, kvůli vyššímu zastoupení cukrů a ovoce, zejména papáji. U brodivců jsme používali i Flamingo Crop Milk, obsahuje rybí protein a řasy.

Naši partneři

🤝

Seznam našich partnerů najdete ZDE

Nově v prodeji
v kamenných prodejnách

Petcenter.cz

Seznam prodejen najdete ZDE